Over het gedrag van apen voor voortgezet onderwijs, onderbouw.
Voor onderbouw HAVO en VWO hebben we observatieopdrachten over apen. U beslist zelf tot welk niveau u de opdrachten uit laat voeren van het ‘Practicum Gedragsonderzoek’.
Dit practicum houdt zich bezig met diergedrag en gedragsonderzoek aan een aantal verschillende apensoorten in Koninklijke Burgers’ Zoo.
De opdrachten beginnen vrij gemakkelijk. Met elke apensoort, van A t/m F, wordt het niveau van de opdrachten hoger. Zo starten we bij de maki’s (A) met een vrije observatie. Dan introduceren we bij de brillangoeren (D) het ethogram. Bij de mensapen worden korte observaties gevraagd naar in de ethologie gebruikelijke observatiemethodes. Als laatste opdracht, bij de gorilla’s (F) dienen de leerlingen een ethogram te verbinden met een gestructureerde observatie.
De entree bedraagt in de maanden november t/m maart €13,50 per leerling. In alle overige maanden betaalt u €17,50 per leerling. Per 15 leerlingen vragen we om 1 begeleider, die gratis toegang krijgt tot ons park. Voor extra begeleiders betaalt u slechts €11,00 per persoon. Houdt u er alstublieft rekening mee dat volgens het parkreglement een verantwoordelijke begeleider de hele tijd bij minderjarige leerlingen dient te blijven; neem dus voldoende begeleiders mee.
Voeg een review toe