Over beeldvorming Wat wordt er door ‘anderen’ over ‘ons’ gezegd? In de media, op school en over elkaar? Herkennen we onszelf in dit beeld? Of zit het anders? Dat is de kern van Talkshow met de klas,een laagdrempelig programma over beeldvorming.
De klas en twee museumdocenten bespreken in het Joods Museum wat er door ‘anderen’ wordt gezegd over verschillende groepen, zoals joden, moslims, VMBO'ers en Nederlanders. In hun eigen talkshow verrijken en nuanceren leerlingen deze beelden met ondersteuning van de museumdocenten. Daarna bezoekt iedereen de Portugese Synagoge om te ontdekken wat we van elkaar herkennen of wat anders is.
Wat leer je? Dit programma wordt toegespitst op het niveau van de leerlingen en sluit aan bij burgerschapsonderwijs, wereldoriëntatie, maatschappijleer en geschiedenis.
Je leert dat groepen (misschien jijzelf, maar ook Joden) last kunnen hebben van beeldvorming.
Je leert samen een Talkshow op te zetten en wat ervoor nodig is om deze goed te laten verlopen.
Je ervaart dat nieuwsgierig luisteren en vragen stellen aan elkaar, zonder direct te oordelen, helpt om elkaar beter te leren kennen en begrijpen.
Je leert de Joodse museumdocenten wat beter leren kennen en zij jou, waardoor er misschien meer begrip voor elkaar ontstaat.
Tip: als voorbereiding kun je met de klas de video Wat is Joods? (7.30 minuten) bekijken. In deze korte video vertellen Joodse jongeren wat het betekent om Joods te zijn.
Voeg een review toe